Ponad 800 chrztów w Republice Dominikańskiej

W 230 zborach adwentystycznych na wschodniej części wyspy, zakończył się jeden z największych projektów misyjnych w historii kraju.

23 marca Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Republice Dominikańskiej zakończył intensywne kampanie ewangelizacyjne. Chrzest przyjęło ponad 800 osób. Działania były częścią corocznej inicjatywy Kościoła Adwentystów na Dominikanie, której celem jest zaangażowanie liderów wszystkich sześciu diecezji adwentystycznych na wyspie. angażującej liderów z sześciu konferencji na wyspie.

– Nie szczędzimy żadnych wysiłków ani środków, aby wypełnić misję głoszenia ewangelii – podkreślił pastor Teófilo Silvestre, przewodniczący Kościoła Adwentystów na Dominikanie. – Jako kościół jesteśmy zaangażowani w wypełnianie naszej misji niesienia dobrej nowiny o zbawieniu do każdej społeczności. Jesteśmy przekonani, że tego typu programy zmieniają życie, przynoszą nadzieję do domów, ratują naszych młodych ludzi przed narkotykami, a w rezultacie przynoszą życie wieczne – dodaje.

Pastor Geuris Paulino, przewodniczący Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów poinformował, że wszystkie 230 zbory uczestniczyły w projektach misyjnych. Wiele mniejszych zborów położonych blisko siebie nawet połączyło swoje siły aby wspólnie organizować serie wykładów.

– W tym roku osiągnęliśmy prawie 50 procent naszego celu, czyli 2098 chrztów – powiedział Paulino. Wyjaśnił, że różnica w porównaniu z poprzednimi wysiłkami polega na tym, że tym razem wszyscy liderzy odczuwają wyjątkowe działanie Ducha Świętego. – Widzę bardziej zmotywowanych i zaangażowanych członków kościoła niż kiedykolwiek wcześniej – dodaje. Liczba odwiedzających w ciągu jednej nocy, we wszystkich kościołach, wyniosła prawie 15 000. – Nigdy wcześniej tego nie widzieliśmy. Dlatego wielbimy Boga za Jego błogosławieństwo! Jesteśmy przekonani, że ta duchowa fala będzie dalej kontynuowana – powiedział Paulino.

Podczas jednego z pierwszych poranków poświęconych seminariom i prezentacjom, Ferreyra przypomniał pastorom, aby nadal postępowali zgodnie z tradycyjnym procesem, którego uczy Biblia w pozyskiwaniu innych: siać, uprawiać i zbierać chroniąc nowych wierzących. – Kościół musi stać się ośrodkiem dającym pokarm wierzącym, aby nowa społeczność mogła dalej dotrzeć z ewangelią – powiedział. – Nie musimy niczego wymyślać na nowo; musimy tylko na nowo odkryć biblijne zasady pierwszego Kościoła i zastosować je w tym postmodernistycznym społeczeństwie – podkreślił.

Na zakończenie uroczystości przywódcy i liderzy kościoła przekazali „pochodnię światła”, która w symboliczny sposób ma wskazywać na kontynuowanie misji w południowym regionie kraju w przyszłym roku.

Cały artykuł wraz ze zdjęciami przeczytasz na: https://adwent.pl/ponad-800-chrztow-w-republice-dominikanskiej/