10 maja FUNDACJA ADRA POLSKA obchodzi 15 urodziny!

15 lat temu Fundacja ADRA rozpoczęła swoją misję z ogromną determinacją, otwartym sercem i pewnością, że świat można naprawić. Przebyła długą drogę, która ukształtowała ją jako stabilną i godną zaufania organizację. Stała się wspólnotą pracująca ze wspaniałymi ludźmi, dla potrzebujących na całym świecie. Dziś, z dumą może spoglądać wstecz, na 15 lat ciężkiej pracy i oddania beneficjentom.  

Przez lata ADRA Polska nieustannie wspierała tych, którzy najbardziej tego potrzebowali. Dzisiaj dzielimy się z Wami naszymi osiągnięciami.

Prowadzimy projekt adopcji na odległość — dzięki hojności darczyńców finansujemy edukację i często schronienie, wyprawki i posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Kenii, Tanzanii i Bangladeszu.

Dzięki współpracy i ogromnemu zaangażowaniu ludzi i władz naszego Kościoła zorganizowaliśmy bezpieczne schronienie dla tysięcy ofiar wojny w Ukrainie, gdzie zapewniliśmy ponad 83 800 usług noclegowych w 55 schroniskach.

Przekazaliśmy pomoc żywnościową, rzeczową i finansową dla ukraińskich rodzin uciekających przed wojną, przekazując ponad 220 ton darów i ponad 6 mln 500 zł w ramach cash assistance.

Utworzyliśmy i prowadzimy 7 Centrów Integracji dla Cudzoziemców w Polsce.

Zorganizowaliśmy ratującą życie pomoc ofiarom kataklizmów i katastrof na całym świecie, obejmująca natychmiastowe wsparcie m.in. po serii cyklonów i supercyklonów w Indiach i Bangladeszu, powodzi w Słowenii, tajfunów na Filipinach czy eksplozji w Bejrucie.

Przeprowadziliśmy wielopoziomową pomoc ofiarom wojen i konfliktów zbrojnych, obejmująca wsparcie dla ofiar konfliktu w Górskim Karabachu i weteranów z Azerbejdżanu.

Niesiemy pomoc rozwojową w najbiedniejszych krajach świata, w tym prowadziliśmy projekty dla społeczności albinoskiej w Tanzanii i kuchnie społeczne w Armenii.

Stworzyliśmy i rozwijamy placówki specjalistyczne niosące pomoc potrzebującym, takie jak ośrodki wczesnej interwencji w Gruzji czy placówki dla weteranów w Azerbejdżanie.

Rozwijamy platformę GiveAndGetHelp.com, która do tej pory umożliwiła anonimową pomoc psychologiczną kilkudziesięciu tysiącom użytkowników.

Wspieraliśmy wymiany młodzieżowe w ramach programu Erasmus+, umożliwiające młodym ludziom rozwijanie umiejętności i zdobywanie doświadczeń w różnych krajach i kulturach.

Przez lata nieśliśmy pomoc humanitarną także w Jemenie, Syrii, Tadżykistanie, Mołdawii, Etiopii, Indonezji, Słowacji, Bośni i Hercegowinie, Białorusi, Kazachstanie, Papua Nowa Gwinea, Iraku, na Bałkanach.

Każda osoba, która z nami współpracowała przyczyniła się do tego, gdzie teraz jesteśmy i jak wiele udało nam się zdziałać. Dlatego DZIĘKUJEMY wszystkim wolontariuszom, pracownikom, darczyńcom za dobroć Waszych serc, za determinację do działania i gotowość do pomocy w najtrudniejszych chwilach.

Dziękujemy Wam, Siostry i Bracia oraz całej wspólnocie Kościoła, za 15 lat wspólnej pracy, wsparcie i zaufanie jakim obdarzacie Fundację ADRA Polska.

Jesteśmy dumni z tego co udało nam się osiągnąć, jednak nadal mamy wiele do zrobienia.

Nasze działania można wspierać każdego dnia, jednak z okazji 15 urodzin, otworzyliśmy specjalną urodzinową skarbonkę. Będzie nam niezmiernie jeśli po raz kolejny, wspólnymi siłami, zapewnimy posiłek, zeszyt, dach nad głową czy po prostu spokojny sen dzieciom w Bangladeszu, Kenii czy Tanzanii.

Urodzinowa skarbonka Fundacji ADRA Polska dostępna jest pod linkiem:
https://www.siepomaga.pl/15-urodziny-adra

Cały artykuł przeczytasz na:
https://adwent.pl/10-maja-fundacja-adra-polska-obchodzi-15-urodziny/