Polskie drużyny w czołówce wydziałowego konkursu wiedzy biblijnej

Już po raz czwarty odbył się konkurs Adventurer Bible Experience i Pathfinder Bible Experience. Wydarzenia te, są formą konkursów wiedzy biblijnej dla najmłodszych. Projekt został zapoczątkowany przez Wydział Półnonco-amerykański (NAD) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Z roku na rok co raz więcej zespołów harcerskich dołącza do studium Biblii. Formą sprawdzenia uzyskanej wiedzy jest konkurs zamykający pewien etap. Wystarczy zatem uzyskać 90% punktów, aby zająć 1 miejsce i zakwalifikować się do Etapu Wydziałowego (międzynarodowego).

W tym roku nie było łatwo, bo do konkursu wyznaczono Księgę Sędziów i Księgę Jozuego. W Etapie Krajowym udział wzięło ponad 180 uczestników. Choć nie wszyscy zwyciężyli to – jako organizatorzy – wiemy, że uzyskana w ten sposób wiedza przyniesie w odpowiednim czasie swój owoc w życiu dzieci, młodzieży i  trenerów. 

Na Etap Wydziałowy ABE (Adventurer Bible Experienc – konkurs dla młodszych harcerzy) w Holandii, który odbył się w kwietniu tego roku, zakwalifikowały się cztery zespoły: „Dzikie Dziki” z Podkowy Leśnej, „Dzielni Wojownicy” także z Podkowy Leśnej i Mszczonowa, „KFK” ze zboru adwentystycznego Warszawa-Centrum oraz „Gryfusie” ze Szczecina. Każdy z tych zespołów zajął 1 miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni. Wszyscy uczestnicy, trenerzy i rodzice wykonali naprawdę kawał dobrej roboty.   

Na Etap Wydziałowy PBE (Pathfinder Bible Experience – starsi harcerze) zakwalifikowały się natomiast zespoły: „Argentynki” z Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów zajmując 3 miejsce, „Foksal 8” z Diecezji Wschodniej Warszawa Centrum z 2 miejscem, „Gryfici” ze Szczecina, zajmując 3 miejsce oraz „ID” z Adwentystycznego Zboru Międzynarodowego w Poznaniu, zajmując 3 pozycję. Każdy z zespołów stanął na wysokości zadania i wykazał się nieprzeciętną wiedzą. 

W Holandii mieliśmy okazję poznać rówieśników z innych krajów, nawiązać znajomości i zobaczyć kościół bardzo różnorodny nie tylko ze względu na kraj pochodzenia uczestników, ale także sposób przeżywania duchowości. Wróciliśmy z doświadczeniami i ogromną zachętą do dalszego studium Biblii. Już wysiadając z autokaru w Polsce padały pytania od uczestników, czy spotykamy się w tym tygodniu na studium? 

Zapraszamy do dołączenia do kolejnej edycji ABE i PBE w 2025. W przyszłym roku harcerskim (szkolnym) będziemy studiować List do Rzymian oraz 1 i 2 List do Koryntian. Rejestracja rusza we wrześniu 2024 r. Szczegóły ukażą się niebawem na stronie zha.org.pl

Olga Kulinicz
Komendantka Krajowa ZHA

Cały artykuł przeczytasz na: https://adwent.pl/polskie-druzyny-w-czolowce-wydzialowego-konkursu-wiedzy-biblijnej/