Misja dzieci doprowadziła do 1100 chrztów

Szerzenie ewangelii to zadanie nie tylko dla dorosłych – to także misja dla dzieci. To właśnie jest priorytetem dla Departamentu Edukacji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w południowych Filipinach. Od momentu swojego startu w 2023 roku, projekt „Kids for Jesus” przyniósł 1089 chrztów.

W dniach od 14 do 20 kwietnia 2024 r. druga odsłona projektu „Kids for Jesus” zgromadziła 106 szkół podstawowych z dwóch różnych adwentystycznych jednostek administracyjnych. Wśród nich 64 szkoły reprezentowały Diecezję Południowo-Zachodnią Unii Filipińskiej (SwPUC) Kościoła Adwentystów, podczas gdy z Południowo-Wschodniej Misji Unii Filipińskiej (SePUM) w spotkaniu wzięło udział 42 szkół. Łącznie 1153 uczniów, rodziców i innych uczestników przyjęło Chrystusa i wyraziło to poprzez chrzest.

Program obejmował tygodniową ewangelizację na terenie kampusu oraz szeregu dodatkowych działań wśród lokalnej społeczności. Kulminacją akcji był chrzest setek osób poruszonych potężnymi przesłaniami. Każdego wieczoru na scenie pojawiali się młodzi mówcy (najmłodszy miał 6 lat!), którzy wygłaszali inspirujące kazania, porywając publiczność i rozpalając w niej pasję wiary.

Rodzice zwracali uwagę, że cały program prowadził do głębokiej przemiany dzieci a nawet całych rodzin. Wielu wyraziło zdumienie, że dzieci potrafią w taki sposób rozwinąć umiejętności głoszenia, prowadzenia spotkań a także uwielbienia.

Wpływ uczniów rozszerzył się poza bramy szkoły, przyciągając ich rodziców bliżej duchowego przebudzenia. Inni zaproszeni rodzice wyrazili wdzięczność za rzadką okazję dla dzieci do zabierania głosu i dzielenia się swoją wiarą. Wielu rodziców, poruszonych świadectwami swoich dzieci, wyraziło swoje zaangażowanie w adwentystyczną edukację, uznając ją za wyjątkowe środowisko, w którym kwitnie duchowy rozwój.

– Adwentystyczna edukacja wyróżnia się zaangażowaniem w pielęgnowanie nie tylko intelektualnego, ale także duchowego rozwoju naszych dzieci – zauważył dr Bienvenido Mergal, dyrektor Departamentu Edukacji w Wydziale Południowej Azji i Pacyfiku Kościoła Adwentystów.

Jeden z rodziców wraz ze swoją córką, swoją duchową podróż rozpoczęli już rok temu. Aby uczynić adwentystyczną edukację bardziej dostępną, postanowili przenieść się bliżej szkoły. Wpływ programu „Kids for Jesus” wpłyną na ich decyzję oddania życia Jezusowi. Zwieńczeniem tegorocznego programu była uroczystość chrztu, transmitowana na żywo 20 kwietnia za pośrednictwem Hope Channel South Philippines.

Artykuł pochodzi z: https://adwent.pl/misja-dzieci-doprowadzila-do-1100-chrztow/