Adwentyści na Filipinach organizują pierwsze szkolenie dla liderów plemion

Z badań wynika, że mieszkańcy Mindanao, Palawan i Wyspy Sulu są w większości zamieszkałe przez muzułmanów, gdzie 91% z 4,9 miliona ludzi wyznaje islam.

6 CZERWCA 2024 (NR 954) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Adwentyści w południowo-zachodnich Filipinach przy współpracy z Organizacją Adwentystyczną ds. Współpracy z Muzułmanami (AMR), zorganizowali pierwsze szkolenie skierowane specjalnie do mniejszości Tausug na Wyspach Sulu. Celem spotkania jest przygotowanie młodych liderów Tausug do współpracy w inicjatywach zdrowotnych, zwłaszcza w prowadzeniu misji medycznej.

Badania wskazują, że większość muzułmanów na Filipinach mieszka w Mindanao, Palawan i Archipelagu Sulu, znanych łącznie jako region Bangsamoro. Region ten jest w większości muzułmański, z 91% z 4,9 miliona mieszkańców wyznających islam. Ponadto niektórzy muzułmanie przenieśli się do obszarów miejskich i wiejskich w całym kraju.

Ta inicjatywa zachęca adwentystycznych liderów promujących zdrowie do działania na rzecz lokalnych, mniejszych społeczności. Jedna z kampanii pod nazwą „START NOW”, przedstawia osiem podstawowych zasad zdrowia: światło słoneczne, umiarkowanie, aktywność, odpoczynek, zaufanie Allahowi, odżywianie, tlen i wodę.

Szkolenie obejmowało seminaria prowadzone przez Barbette Jane Baclay i April Winny Baclay. Kobiety podkreślały znaczenie zasad zdrowia w zapobieganiu chorobom, spowodowanym przez styl życia i ich kluczową rolę w budowaniu zdrowych społeczności. Te praktyczne wskazówki mogą mieć głęboki wpływ na holistyczny rozwój człowieka.

Podczas szkolenia Percy Dave Arroyo, koordynator AMR w Sulu, podkreślił, że misja Kościoła może być realizowana skutecznie wtedy, kiedy uda się już zbudować trwałe więzi z lokalną mniejszością. – Zachęcające jest to, że te proste zasady zdrowia, które często zaniedbujemy, otwierają nam drzwi do prowadzenia większej liczby inicjatyw zdrowotnych w tym regionie. Modlimy się jednak cały czas o to, abyśmy mogli dotrzeć do jeszcze większej liczby osób tutaj, nie tylko w celu podnoszenia ich świadomości o zdrowiu, ale także przedstawiania Bożego planu zbawienia dla człowieka – powiedział Arroyo.

AAI

Źródło: https://adwent.pl/adwentysci-na-filipinach-organizuja-pierwsze-szkolenie-dla-liderow-plemion/