Konferencja w Nowej Zelandii inspiruje w kierunku innowacji

Ponad 200 osób zgromadziło się w Auckland w Nowej Zelandii, aby omówić innowacyjne sposoby wykorzystania technologii do szerzenia ewangelii i budowania społeczności w Kościele. Wszystko odbyło się w ramach konferencji „Digital Discipleship Conference”, która odbyła się w dniach 21-23 czerwca.

1 LIPCA 2024 (NR 964) [adventistreview.org | Opr. Daniel Kluska]

Zorganizowana przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Nowej Zelandii, przy wsparciu Wydziału Południowego Pacyfiku, spotkanie odbyło się pod tytułem „Co masz w swojej ręce?” — nawiązując do pytania Boga do Mojżesza o laskę, którą trzymał. Konferencja zachęcała uczestników do wykorzystania dostępnych narzędzi w ewangelizacji cyfrowej i uczniostwie.

Samuel Neves, zastępca dyrektora ds. komunikacji Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów zauważył, że ideą konferencji było zachęcenie liderów do zaprzestania oczekiwania na lepsze okoliczności i narzędzia, aby realizować misję.

– Co masz w swojej ręce? Czy to telefon, stary komputer, a może kawałek papieru? Wykorzystaj to. Misja należy do Boga, nie do nas. Mamy być Jego narzędziami. Działaj – powiedział Neves. – Potrzebujemy najlepszej metodologii, jaką możemy opracować, ale nasze metody są dla misji tym, czym nasze uczynki dla zbawienia — nie mają mocy by zbawić. Bóg używa dostępnych metod, a my musimy korzystać z nich w najlepszy, możliwy sposób – dodał.

Warsztaty i prezentacje obejmowały m.in.: wykorzystanie nowych technologii, poprawa komunikacji w kościele i obecności adwentystów online, planowanie stron internetowych, produkcja wideo, wykorzystanie sztucznej inteligencji, strategie rozwoju na Instagramie oraz podcasting.

W wydarzeniu uczestniczyli eksperci w dziedzinie mediów chrześcijańskich z różnych obszarów. – Mówcy postawili uczestnikom wysokie wymagania, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą, pokazując, co jest możliwe w dzisiejszych czasach przy wykorzystaniu mediów – podkreśliła Kirsten Øster Lundqvist, pastorka z Wellington.

Aby zapewnić ciągłe wsparcie w służbie online, organizatorzy konferencji uruchomili inicjatywę Digital Discipleship Journey. Ta inicjatywa ma na celu zapewnienie ciągłego mentoringu i odpowiednich zasobów dla osób i kościołów zaangażowanych w skuteczne działanie w przestrzeni cyfrowej.

– Konferencja z pewnością pozwoliła podkreślić znaczenie rozwijania swoich umiejętności a także konieczność wykorzystywania swoich darów do służby w świecie cyfrowym. Teraz program Digital Discipleship Journey będzie pozwalał podtrzymywać dynamikę zapoczątkowaną przez konferencję i dalej wzmacniać cyfrowych uczniów Chrystusa – powiedział organizator konferencji Victor Kulakov.

Według Nevesa, szkolenie członków kościoła i liderów w dziedzinie ewangelizacji cyfrowej jest kluczowe dla dalszej realizacji misji kościoła. – Powołanie Kościoła Adwentystów polega na dzieleniu się wieczną ewangelią. To jest komunikacja. Jeśli mamy wypełnić naszą misję, musimy komunikować Dobrą Nowinę. W rzeczywistości powinniśmy być najlepszymi „komunikatorami” na świecie, zdolnymi wyjaśniać, dzielić się i wzywać ludzi do doświadczenia z Bogiem – zaznaczył Neves.

AAI

Źródło: https://adwent.pl/konferencja-w-nowej-zelandii-inspiruje-w-kierunku-innowacji/