Chrzty w całej Ukrainie

Ludzie oddają swoje serca Chrystusowi w Kijowie, Mykołajowie, Białej Cerkwi, Równem, Berdyczowie, Łucku, obwodzie kijowskim i Bukowinie.

Młodzieżowa Społeczność „Upstream” w Kijowie była świadkiem chrztu trzech, młodych osób. Wydarzenie odbyło się 16 marca 2024 roku. Tego samego dnia w Mykołajowie także odbyło się uroczyste nabożeństwo. Cztery osoby zawarły przymierze z Bogiem i dołączyły do Kościoła. Dwie inne osoby stały się wierzącymi w kościele adwentystycznym w Berezance, a dwie kolejne w Pierwszym Zborze Mikołajowskim. Najstarszy z nowo ochrzczonych, Andrii Prokofievych, ma 92 lata.

Tego samego dnia w adwentystycznej wspólnocie Bila Tserkva w obwodzie kijowskim ochrzczono pięć osób. Ochrzczeni pochodzili z Bezuglyaky, Bila Tserkva i Volodarka. Niektórzy z nich podjęli decyzję o chrzcie w wyniku programu ewangelizacyjnego, zorganizowanego we wspólnocie Bila Tserkva, a inni po osobistym przygotowaniu z lokalnym pastorem.

W sobotę 16 marca 2024 r. chrzty odbyły się także w innych miastach. Trzech chłopców zostało ochrzczonych w pierwszym zborze w Równem. Uczęszczali oni na młodzieżowe spotkania biblijne prowadzone w każdy wtorek przez pastora miejscowego kościoła.

Cały artykuł przeczytasz i zdjęcia obejrzysz na stronie: https://adwent.pl/chrzty-w-calej-ukrainie/