Adwentystyczny zbór w Albanii realizuje misję wśród muzułmanów

W małej wiosce Dishnicë w Albanii realizowany jest projekt zakładania nowych zborów. W październiku 2023 r. młodzi członkowie pobliskiego Kościoła Adwentystów w Korçë, oddalonego o zaledwie 10 km, rozpoczęli akcję „Paczki nadziei”. W ten sposób wsparto 27 rodzin borykających się z trudnościami finansowymi.

11 CZERWCA 2024 (NR 956) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Praca w Dishnicë rozpoczęła się w grudniu 2022 r. od programu pomocowego, w ramach którego młodzi ludzie w każdą niedzielę brali udział w różnych działaniach pomagających lokalnej społeczności. – Im częściej pojawialiśmy się w wiosce, widzieliśmy coraz więcej potrzeb ludzi. Przygotowaliśmy dodatkowe ankiety i rozpoczęliśmy raz w miesiącu dystrybucję paczek żywnościowych – zaznacza Anxhela Lakollari, liderka projektu. – Z czasem rozszerzyliśmy nasze działania o seminaria i wykłady prozdrowotne, przeplatane duchowymi treściami – dodaje.

Te proste działania wśród społeczności przekształciły się w inicjatywę zakładania nowych zborów. – Staramy się naśladować metodę Jezusa, polegającą na przebywaniu z ludźmi, okazywaniu im współczucia, zaspokajaniu ich potrzeb i zdobywaniu ich zaufania przed wystosowaniem zaproszenia do „pójścia za Zbawicielem” – wyjaśnia pastor adwentystycznego Kościoła w Korçë, Adriel Henke.

– Nasze spotkania obejmują szereg tematów dla dzieci, nastolatków, młodzieży, kobiet i mężczyzn. Celem jest zaspokojenie nie tylko potrzeb fizycznych, ale także emocjonalnych i psychicznych – podkreśla jeden z wolontariuszy, Fatjon File.

Chociaż nie wszyscy są od razu otwarci na ewangelię, Fatjon zauważa: – To, że ta praca nie jest łatwa sprawia, że moja żona Anxhela i ja, jesteśmy bliżej Boga niż kiedykolwiek wcześniej. Uczymy się całkowitego zaufania w Jego prowadzenie.

– Kiedy podążamy za przykładem Jezusa, służąc i kochając społeczność wokół nas, nie tylko stajemy się błogosławieństwem dla nich, ale także czujemy się błogosławieni – zauważa Delmar Reis, przewodniczący Misji Albańskiej Kościoła Adwentystów. – Wypełniamy naszą misję wtedy, gdy wychodzimy poza naszą strefę komfortu, poza mury kościoła. W ten sposób stajemy się świadkami Bożej miłości w działaniu – dodaje Reis.

AAI

Źródło: https://adwent.pl/adwentystyczny-zbor-w-albanii-realizuje-misje-wsrod-muzulmanow/