29. rocznica działalności radia „Voice of Hope” na Ukrainie

Stacja radiowa „Voice of Hope” świętowała 29-lecie nadawania na Ukrainie. Z tej okazji 18 maja 2024 r. zespół radia spotkał się ze słuchaczami w Czerniowcach na Ukrainie. Wydarzenie było okazją do wspomnień, ale także podzieleniem się planami na przyszłość.

25 MAJA 2024 (NR 949) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Liderzy zborów adwentystycznych w regionie Bukowiny oraz Vasyl Makarchuk, szef Adventist World Radio w Europie, złożyli zespołowi i gościom gratulacje.

Dla uczestników spotkania z regionu Bukowiny zorganizowano koncert charytatywny, w którym wzięło udział około 300 gości, a ponad 750 widzów oglądało transmisję online. Łącznie zebrano ponad 80 000 hrywien ukraińskich (ok. 1980 USD). Dzięki tym funduszom powstaną taktyczne zestawy pierwszej pomocy, które zostaną przekazane obrońcom na linii frontu.

Po koncercie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki od zespołu radiowego. Goście wzięli również udział w loterii i spróbowali swoich sił jako prezenterzy radiowi w mobilnym studiu.

Radio „Voice of Hope” jest dostępne w ośmiu stacjach FM na Ukrainie oraz w Internecie – na stronie internetowej, kanale YouTube i aplikacji mobilnej. Obecnie radio prowadzi 12-godzinną, codzienną audycję na żywo, podczas której słuchacze mogą nie tylko inspirować się chrześcijańskimi treściami, ale także wchodzić w bliższe rozmowy z prowadzącymi programy na żywo.

Cały koncert był transmitowany na Facebooku. Możesz go obejrzeć poniżej:

Źródło: https://adwent.pl/29-rocznica-dzialalnosci-radia-voice-of-hope-na-ukrainie/