20 tys. uczestników kongresu młodzieży w Brazylii

Ponad 20 tys. młodych ludzi i liderów kościoła, zgromadziło się w mieście Brasilia kongresie młodzieży, zorganizowanym przez Wydział Południowoamerykański (SAD) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

2 CZERWCA 2024 (NR 952) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Wydarzenie miało na celu zainspirowanie do misji i służby. Podczas spotkania uczestnicy brali udział w wykładach biblijnych, seminariach, warsztatach i wystawach.

Częściowy widok uczestników Kongresu Młodzieży Wydziału Południowoamerykańskiego 2024 „Maranata” w Brasilii, Brazylia, 29 maja [Fot.: Naassom Azevedo]

Głównymi mówcami spotkania byli pastorzy Carlos Campitelli – dyrektor Departamentu Młodzieży w SAD oraz pastor Stanley Arco – przewodniczący Wydziału Południowoamerykańskiego. W swoich wystąpieniach podkreślali znaczenie osobistego zaangażowania w misje. Campitelli zaznaczył, że drogą do całkowitego poświęcenia się misji jest posłuszeństwo Duchowi Świętemu i gotowość do odpowiedzenia na Jego działanie.  

Elbert Kuhn, sekretarz SAD, poprowadził warsztaty, zachęcając uczestników do odkrywania Bożego celu w ich życiu. W jednym z warsztatów Kuhn zacytował słynne słowa Marka Twaina: „Są dwa ważne dni w twoim życiu: dzień, w którym się urodzisz, i dzień, w którym dowiesz się, po co się urodziłeś.”

Prezydent Wydziału Południowoamerykańskiego Kościoła Adwentystów, pastor Stanley Arco, wzywał młodych ludzi do zaangażowania w służbę Bogu i innym, wykorzystując swoje talenty [Fot.: Naassom Azevedo]

W ramach kongresu zorganizowano również szereg działań ewangelizacyjnych na terenie Brasilii, umożliwiając młodzieży bezpośrednie zaangażowanie w służbę. Uczestnicy mieli okazję do dzielenia się swoją wiarą i służyć lokalnej społeczności, poprzez programy zdrowotne, koncerty a także przedstawienia teatralne.

Kongres był okazją do inspiracji i motywacji młodzieży do zaangażowania w misję. Organizatorzy podkreślali, że celem wydarzenia było nie tylko zebranie młodych ludzi, ale przede wszystkim zmotywowanie ich do działania na rzecz misji w ich codziennym życiu.

AAI

Źródło: https://adwent.pl/20-tys-uczestnikow-kongresu-mlodziezy-w-brazylii/