Ostatniego dnia programu, 27 kwietnia, 16 pastorów ochrzciło dwieście trzydzieści osiem osób w Kotonu w Republice Beninu na kontynencie afrykańskim. Celem spotkania zatytułowanych „Pięćdziesiątnica 2024” było przekazanie nadziei i pocieszenia w niespokojnych czasach.
Wśród ochrzczonych była Christine, która zerwała ze swoim starym życiem aby podążać za Chrystusem. – Niewola i pojawiające się przeszkody trwały już zbyt długo. Musiałam podjąć w końcu tą decyzję – podkreśliła. Chrzest przyjęła w jednym z trzech drewnianych baptysteriów, zbudowanych specjalnie na tę okazję.
Pod koniec ceremonii pastor Seloma Kwasi Sessou – sekretarz Wydziału Afryki Zachodnio-Środkowej (WAD) – zaapelował ponownie do uczestników spotkania o oddanie życia Jezusowi. Wiele osób zdecydowało się odpowiedzieć na to wezwanie i wyszło do przodu.
W Beninie bardzo powszechne są praktyki Voodoo. Wiele osób deklarujących swoje oddanie Jezusowi praktykowały wcześniej czarną magię. Cztery kobiety stanęły w obliczu działania wrogich duchów podczas uroczystości chrztu. Trzy z nich zostały szybko uwolnione od tych wpływów w imię Jezusa. Czwarta wymagała sesji modlitw o wybawienie poza baptysterium, zanim w końcu została uwolniona i przyjęła chrzest.
– Miasto Hêvié jest globalnym centrum voodoo. Przyciąga wyznawców z całego świata – podkreślił pastor Simon Adjeoda Djossou, przewodniczący Misji Wschodniego Sahelu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.
Ludzie odczuli wpływ kampanii ewangelizacyjnej o wiele bardziej szeroko niż tylko sama ceremonia chrztu. Przedmioty voodoo zostały zebrane w jedno miejsce i zniszczone, symbolizując wyrzeczenie się dawnych wierzeń przez nowo nawróconych. Ella, jedna z ochrzczonych kobiet, płakała z radości, że porzuciła swoje dotychczasowe życie. – Jej doświadczenie ilustruje głęboką przemianę, jakiej doświadczyli uczestnicy – podkreślili organizatorzy projektu.
Ten sam zapał ożywił małe grupy spotykające się na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Burkina Faso, Nigrze i Togo. Chrzest przyjęło dodatkowo 405 osób.
Z ponad 7 tys. członków, rozproszonych w 38 zborach i 57 grupach, Kościół Adwentystów w Republice Beninu postrzega te wydarzenia jako potężny wektor duchowego i społecznego wzrostu. – Mamy nadzieję, że to wydarzenie tchnie nowe życie w cały region kontynentu – podkreślają liderzy.
Artykuł pochodzi z: https://adwent.pl/wyjatkowa-misja-w-beninie/