Adwentyści w Dubaju docenieni za swoje zaangażowanie

Grupa wolontariuszy adwentystycznych przebywających w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otrzymała podziękowania za udział w inicjatywie dystrybucji żywności podczas islamskiego miesiąca Ramadan.

13 SIERPNIA 2024 (NR 982) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Certyfikat uznania, wydany 21 maja 2024 roku, docenił Nievelyn Sison, liderkę grupy, za wyjątkowe zaangażowanie w projekt „Ramadan Aman 10”, polegającą na dystrybucji posiłków w trakcie przerywania postu.

Post ramadanowy (Saum), jeden z pięciu filarów islamu, to czas, kiedy muzułmanie na całym świecie poświęcają się modlitwie (Salat), refleksji i budowaniu społeczności. Wierzą, że w tym miesiącu został objawiony Koran, zapewniając boskie prowadzenie i zbawienie dla muzułmanów. Przez cały miesiąc muzułmanie poszczą od wschodu do zachodu słońca, powstrzymując się od jedzenia, picia a także negatywnych zachowań. Na koniec każdego dnia przerywają jednak post daktylami i wodą, po czym następuje wieczorna modlitwa i posiłek Iftar.

Grupa Adwentystów z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Dubaju modliła się o możliwości zaangażowania się w pomoc lokalnej społeczności. Maria, członkini kościoła, zasugerowała, że mogą zgłosić się do rozdawania posiłków Iftar podczas Ramadanu. Grupa chętnie przyjęła pomysł, a kilku członków zarejestrowało się online, aby wziąć udział w wolontariacie.

Początkowo uczestniczyło tylko kilka osób ale ich entuzjazm i wspólne doświadczenia zachęciły większą grupę ludzi do dołączenia. Wkrótce do inicjatywy dołączyły także grupy adwentystów z Ras Al Khaimah i Fudżajry.

– Zadanie zostało podzielone na dwie części… Wolontariusze najpierw wypełniali pudełka z Iftarem, a następnie rozprowadzali je na głównych skrzyżowaniach dróg wieczorem, aby upewnić się, że każdy ma odpowiedni pokarm – powiedziała Sison.

Grupa wolontariuszy działała w ramach inicjatywy „Ramadan Aman 10”, prowadzonej przez Zespół Wolontariuszy Ataa Hamdan i sponsorowanej przez Księcia Dubaju, Szejka Hamdana bin Mohammed bin Rashid Al Maktumiego. Zobowiązali się do wolontariatu przez całe 30 dni Ramadanu. Sison zauważyła, że Adwentyści wyróżniali się szczególnie w weekendy, gdy inni wolontariusze mieli inne obowiązki i brakowało rąk.

Przez cały miesiąc grupa rozdawała codziennie 500-600 paczek z jedzeniem na Iftar. Mieli także okazję spotkać różnych członków społeczności, organizatorów z Zespołu Wolontariuszy Ataa Hamdan, Policję Dubajską oraz wysokich rangą urzędników, którzy okazjonalnie dołączali do wolontariuszy.

Wysiłek wolontariatu pomógł również ponownie nawiązać kontakt z byłymi członkami kościoła, którzy przestali uczęszczać na nabożeństwa. Sison podkreśliła znaczenie bycia istotnym w otaczających społecznościach i zachęcała innych do szukania możliwości służby.

– Jeśli chcemy robić różnicę w otaczających nas społecznościach, musimy spoglądać na innych przez modlitwę, dostrzec potrzeby i przyjść z odpowiednim rozwiązaniem. Wokół nas jest mnóstwo możliwości. Chciałabym, abyśmy wszyscy się zaangażowali i dzielili radość z służby otaczającym społecznościom – podkreśliła Sison.

AAI

Źródło: https://adwent.pl/adwentysci-w-dubaju-docenieni-za-swoje-zaangazowanie/