Piknik rodzinny Na zdrowie Brenna

Data: 20 maja 2018
Godzina: 14:00-18:00

Miejsce: Park turystyki Brenna (Amfiteatr)

W programie:

1. Wystawa ExpoZdrowie

Celem EXPO Zdrowie jest zmniejszenie zapadalności na choroby cywilizacyjne oraz poprawa jakości życia wśród mieszkańców miast, gdzie wystawy się odbywają. Staramy się go osiągnąć, promując zdrowy styl życia oraz zwracając uwagę na profilaktykę i leczenie chorób cywilizacyjnych:

 • układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu, ryzyko zawału serca itp.)
 • metabolicznych (cukrzyca, hipoglikemia, nadwaga, otyłość itp.)
 • układu kostno-stawowego (DNA moczanowa, osteoporoza itp.)
 • innych schorzeń cywilizacyjnych (choroby nerek, demencja, nowotwory).

EXPO Zdrowie odbywa się w miejscach publicznych takich jak szkoła, centrum handlowe czy rynek miasta, dzięki czemu jest łatwo dostępne dla odwiedzających. A jego interakcyjny charakter sprawia, że szybko zyskuje kolejnych zwolenników.

Program realizuje zespół specjalistów: lekarzy, promotorów zdrowia, terapeutów uzależnień, których wspierają lokalni wolontariusze – entuzjaści i praktycy zdrowego stylu życia.

Wystawa składa się z ośmiu stanowisk, a każde z nich promuje jedno hasło zdrowego stylu życia:

 • właściwe odżywianie (dieta)
 • ćwiczenia fizyczne
 • wodę
 • światło słoneczne
 • wstrzemięźliwość
 • powietrze
 • odpoczynek
 • spokój.

Odwiedzający kolejne ekspozycje mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych i dzięki temu sprawdzić stan zdrowia. A zmierzyć można poziom cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Wszystkie wyniki zapisywane są na Osobistej Karcie Badań. Stwarza to okazję do oceny wieku biologicznego oraz stanowi podstawę indywidualnej konsultacji z lekarzem.

Podczas EXPO Zdrowie uczestnicy mają także możliwość poznać lecznicze właściwości wody – uczą się wykonywać prosty zabieg hydroterapeutyczny, który usuwa ból głowy i zwalcza przeziębienia – a także zażyć masażu relaksacyjnego. A towarzysząca każdej wystawie degustacja nawet smakoszy przekonuje, że zdrowe potrawy mogą być apetyczne, tanie i łatwe do przyrządzenia.

Atrakcyjna forma graficzna banerów i materiałów promocyjnych oraz aktywności proponowane na poszczególnych stanowiskach ułatwiają uczestnikom zapamiętywanie najważniejszych informacji. Dzięki temu, opuszczając wystawę, wiedzą oni, co korzystnie wpływa na zdrowie, i są zachęceni do wprowadzenia koniecznych zmian w stylu życia, aby ustrzec się chorób i zachować witalność na długie lata.

2. “Ciuchcia zdrowia” dla dzieci

Innowacyjne warsztaty CIUCHCIA ZDROWIA stworzyłam widząc potrzeby naszych dzieci. Zamiast leczyć, zapobiegamy od najmłodszych lat przekazując wiedzę o zdrowiu w sposób prosty, ciekawy i zabawny. Staram się znajdować przyczynę a nie leczyć skutki! Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 4-10 lat. Ich inspiracją był NEWSTART Lifestyle Program dla dorosłych, Weimar Institute, USA.

Więcej na stronie: http://ciuchciazdrowia.pl/

3. Koncert Orkiestry dętej „Głos Adwentu” z Wisły

Zespół w ostatnich latach koncertował na w festiwalu „Hosanna” w Częstochowie i Katowicach. Uczestniczył wielokrotnie w obchodach Dni Chrzanowa, Skoczowa czy Ustronia, a także w Pikniku Rodzinnym w Zakliczynie, wystawie Expo Zdrowie w Pszczynie, plenerowej imprezie prozdrowotnej pod hasłem „Czantoria dla Twojego Zdrowia” na szczycie Czantorii. Przynajmniej raz w roku odwiedza pensjonariuszy Domu Opieki „Samarytanin” w Bielsku Białej.

Więcej inforomacji na stronie: http://wisla.adwentysci.org/orkiestra-echo-adwentu

4. Koncert Qartet Vojkovice

 

5. Koncert Mario Jarib Diaz Ochoa

Mario Jarib Diaz Ochoa urodził się w Meksyku. Ukończył wyższe studia na wydziale muzycznym Uniwersytetu Montemorelos w Meksyku. Wykonuje utwory w języku hiszpańskim. Jego pierwsza płyta nosiła tytuł „Dałeś mi zbawienie”. W tym roku wydał kolejną płytę pt. „On mnie wybrał”, która zawiera jego autorskie kompozycje muzyczne i teksty.
Koncertuje w całej Polsce poruszając słuchaczy zarówno swoimi możliwościami wokalnymi, jak i doświadczeniami, którymi się dzieli.