Chór Ziemi Cieszyńskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

 


Dostępna jest płyta chóru z utworami:

1. Nim wyszedłeś dzisiaj z domu [4:51]
2. Dzień po dniu [3:51]
3. Kiedyż, kiedyż [2:20]
4. Uwielbiam Cię [6:45]
5. O jak błogie jest to miejsce [4:13]
6. Gdy myślisz [3:59]
7. Kręte drogi [4:27]
8. Wkrótce przyjdzie nasz Zbawca i Pan [3:34]
9. Wielki Boże [3:34]
10. Iść z Panem za rękę [3:01]
11. Prowadź mnie [3:16]
12. Alleluja [2:35]
13. My go ujrzymy [3:57]
14. Ja wierzę wciaż [3:53]
15. O, Panie [6:06]
16. Pan czeka u drzwi [3:56]
17. Błogosławieństwo [2:09]
18. Uderzą na miasto [2:30]

Płytę można nabyć w cenie 25zł (+ koszt przesyłki).
Zamówienia na płytę proszę kierować na adres e-mail lub pod numerem tel. 606 44 99 27.


Chór Ziemi Cieszyńskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

Od wielu lat w nabożeństwach adwentystycznych uczestniczyły chóry, których repertuar stanowił nieodłączną część uwielbienia Boga i wyrażania swojej wiary.

W 1997 roku zaistniała idea zorganizowania przedstawicielskiego Chóru Ziemi Cieszyńskiej, składającego się z chórzystów zborów w Cieszynie, Ustroniu, Wiśle i Skoczowie, spotykających się na comiesięcznych próbach, aby wspólnie przygotować pieśni do koncertów.

Chór Ziemi Cieszyńskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego rozpoczął swoją działalność od udziału w „ Wieczorze Kolęd i Pieśni Religijnych ”, który odbył się w Kościele Ewangelickim w Wiśle 27.12.1997 roku.

Oprócz realizacji celów konfesyjnych chór jest pomysłodawcą i organizatorem corocznych Przeglądów Pieśni Chóralnej w Skoczowie z udziałem chórów reprezentujących różne kościoły oraz instytucje samorządowe.

Chór bierze udział w licznych koncertach charytatywnych organizowanych w kościołach (ewangelicko – augsburskich, rzymskokatolickich, adwentystycznych), domach kultury, halach sportowych, sanatoriach, centrach kulturalnych oraz teatrach i salach koncertowych.

W trakcie aktywnej działalności chcemy dziękować Bogu za doświadczenia duchowe i artystyczne zdobyte podczas wielu występów koncertowych: przeglądów pieśni religijnej, koncertów charytatywnych oraz wspólnych koncertów z chórami kościołów ewangelickich, rzymsko-katolickich oraz adwentystycznych.

W ciągu 15-letniej działalności Chór Ziemi Cieszyńskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego miał zaszczyt występować na terenie Polski: Warszawa, Zakopane, Kraków, Bielsko – Biała, Katowice, Częstochowa, Wisła, Ustroń, Skoczów, Chrzanów, Goleszów, Istebna, Bytom, Brenna, Oświęcim, Cieszyn. Chór brał udział w koncertach w Republice Czeskiej.

W repertuarze chóru znajdują się m. in. tradycyjne pieśni protestanckie, utwory klasyczne, muzyka gospel oraz negro spitituals.

Chór Ziemi Cieszyńskiej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego liczy obecnie 34 osoby, a od początku jego istnienia dyrygentem jest Krzysztof Durlow.

Swoim śpiewem chcemy chwalić Boga i wlewać w ludzkie serca wiarę, nadzieję i miłość, a także wspierać ludzi potrzebujących pomocy.

Prezes chóru: Andrzej CICHY
Dyrygent: Krzysztof DURLOF
Apompaniator: pianistka: Liliana KOCYAN
Opieka duchowa: pastor Włodzimierz PILCH